آخرین اخبار سربازی و نظام وظیفه

با توجه به اعلام اطلاعیه‌های متفاوت در مورد ” آخرین اخبار سربازی و نظام وظیفه ” در این صفحه بصورت آپدیت و یکپارچه آخرین اخبار رسمی و غیر رسمی را درمورد آخرین اخبار سربازی و نظام وظیفه برای شما عزیزان منتشر خواهیم کرد :

۱۹ آبان‌ ماه ۱۴۰۲

جزئیات افزایش حقوق سربازان ؛ سقف حقوق ۹ میلیون تومان شد

🔺 در راستای ” آخرین اخبار سربازی و نظام وظیفه ” حسین زاهدی معاون اجتماعی سازمان نظام وظیفه عمومی فراجا :حداکثر ۹۰ درصد حداقل حقوق کادر رسمی به سربازان داده شود. افزایش حقوق‌ها در سال ۱۴۰۱ حداقل حقوق را به ۳ میلیون رساند و امسال نیز ارتقای حقوق با توجه به محل خدمت، بومی یا غیر بومی، تاهل یا تجرد، فرزند و مدرک تحصیلی صورت گرفت که حداقل آن ۳ و حداکثر آن ۹ میلیون است.

🔺 معافیتهای پزشکی، کفالت، موارد خاص مانند افراد تحت پوشش و کفالت پدر نیازمند و مادر فاقد همسر با شرایط خاص جزو معافیت‌های سربازی است. همچنین معاف از رزم برای آن دسته از سربازانی است که بیماری محدودی دارند که همه اطلاعات در پایگاه‌های اطلاع رسانی قابل مشاهده است.

🔺 همچنین با توجه به ابلاغ اخیر کاهش مدت ۳ ماهۀ خدمت از سوی ستاد کل نیروهای مسلح، مدت سربازی تغییر دیگری نخواهد داشت.

جزئیات افزایش حقوق سربازان ( آخرین اخبار سربازی و نظام وظیفه )
آخرین اخبار سربازی و نظام وظیفه

17 آبان‌ ماه ۱۴۰۲

در واکنش به سخنان سید محسن دهنوی، در رابطه با کاهش خدمت سربازی به ۱۲ ماه :

🔺سازمان نظام وظیفه در راستای آخرین اخبار سربازی و نظام وظیفه افزود : مدت خدمت سربازی کم نمی‌شود؛ به شایعات افراد غیر مسئول توجه نکنیدسازمان نظام وظیفه در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: نحوه تعیین مدت خدمت دوره ضرورت در قوانین موجود تعیین تکلیف شده است و برابر ماده ۴ قانون خدمت وظیفه عمومی، در صورتیکه مشمولان، مازاد یا کمتر از تعداد مورد نیاز باشند، ستاد کل نیروهای مسلح نسب به پیشنهاد کاهش یا افزایش مدت خدمت دوره ضرورت اقدام می‌نماید.با توجه به کاهش ۳ ماهه مدت خدمت دوره ضرورت که اخیرا بر این اساس ابلاغ شده است، هیچ تغییری در قوانین و مقررات خدمت وظیفه عمومی از قبیل معافیت جدید یا کاهش مدت خدمت در دستورکار نمی‌باشد. تنها مرجع رسمی اطلاع‌رسانی پیرامون مقررات خدمت سربازی، سازمان وظیفه عمومی فراجا بوده و از کلیه جوانان عزیز تقاضا می‌شود ضمن عدم توجه به گمانه‌زنی‌ها و شایعات طرح شده از جانب افراد غیر مسئول در این حوزه، برابر اطلاع‌رسانی رسمی از مراجع ذی‌صلاح، نسبت به برنامه‌ریزی برای آینده خود و مشارکت در امر تامین امنیت میهن عزیزمان اقدام نمایند./مهر

مدت سربازی ۱۲ ماه کاهش نمی یابد
آخرین اخبار سربازی و نظام وظیفه

17 آبان‌ ماه ۱۴۰۲

سید محصن دهنوی،‌ عضو هیئت رئیسه مجلس در راستای آخرین اخبار سربازی و نظام وظیفه :

🔺 جزئیاتی جدید از کسر خدمت سربازی؛ میانگین خدمت 12 ماه می‌شود

دهنوی عضو هیات رئیسه مجلس در گفتگو با آخرین خبر درباره مصوبات جدید کمیسیون تلفیق جزئیات جدیدی ارائه کرد. مصوب شد که طول خدمت سربازی به صورت میانگین 12 ماه شود. میانگین 12 ماه با توجه به شرایط تغییر پذیر است، یعنی فردی شاید 9 ماه خدمت کند و دیگری 15 ماه. دوره آموزشی سربازی جدا از دوره خدمت محاسبه خواهد شد. این مصوبه بعد از تصویب در مجلس و تایید شورای نگهبان اجرایی می‌شود. انتظار داریم از ابتدای سال بعد این مصوبه وارد فاز اجرا شود.

موافقت کمیسیون تلفیق با کاهش مدت دوره سربازی؛‏زمان سربازی به ۱۲ ماه کاهش می‌یابدنایب‌رئیس کمیسیون تلفیق لایحه برنامه هفتم توسعه از مصوبه این کمیسیون تلفیق برای کاهش مدت دوره سربازی به میانگین ۱۲ ماه خبر داد.محسن پیرهادی نماینده تهران:«کمیسیون تلفیق برنامه هفتم با رای قاطع به اصلاح قانون نظام وظیفه رای داد.‏زمان سربازی به ۱۲ ماه کاهش می‌یابد‏مشمولان بالای ۳۰ سال،دارای ۲ فرزند از خدمت سربازی معاف می‌شوند.‏دانشجویان خارج از کشور باید تعیین تکلیف شوند‏تلاش مجلس برای حرفه‌ای شدن سربازی محقق می‌شود…»قابل ذکر است که این طرح برای اجرایی شدن نیازمند تایید ستاد کل نیروهای مسلح است.

آخرین اخبار سربازی و نظام وظیفه

17 آبان‌ ماه ۱۴۰۲

توضیحات سازمان وظیفه عمومی فراجا در رابطه با کاهش ۳ ماهه خدمت سربازی :

🔺 در ادامه آخرین اخبار سربازی و نظام وظیفه، با پیشنهاد ستاد کل نیروهای مسلح و تصویب فرمانده معظم کل قوا مدت خدمت دوره ضرورت تمامی سربازان حین خدمت و مشمولانی که از این پس به خدمت اعزام میشوند به مدت ۳ ماه کاهش یافت.

رئیس سازمان وظیفه عمومی فراجا در ادامه کاهش ۳ ماهه خدمت سربازی افزود :

🔺در حال حاضر حداقل خدمت سربازی از ۱۷ ماه به ۱۴ ماه کاهش پیدا کرده است. البته ما هم اکنون خدمت ۱۵، ۱۸ و ۲۱ ماهه هم داریم. برای کسانی که در مناطق عادی مشغول به خدمت هستند از ۲۴ ماه به ۲۱ ماه خدمت سربازان غیر بومی هم از ۲۱ ماه به ۱۸ ماه کاهش پیدا کرد.

🔺همه سربازانی که به صورت امریه در دستگاه‌های غیرنظامی مشغول به خدمت می‌شوند، همچنان مدت خدمت آنان ۲۴ ماه است.

🔺ملاک بومی یا غیربومی بودن سربازان بر اساس فاصله محل سکونت تا یگان خدمتی آنان بوده و در صورتی که این مسافت کمتر از ۲۰۰ کیلومتر باشد، سرباز بومی و خدمت آن ۲۱ ماه است. چنانچه این فاصله بیشتر از ۲۰۰ کیلومتر باشد سرباز غیربومی محسوب می‌شوند و مدت خدمت آن ۱۸ ماه است.

🔺کسانی که از ابتدای آبان ماه دارای خدمت سربازی بیش از ۲۱ ماه هستند، می‌توانند با مراجعه به واحدهای مربوطه در قسمت نیروی انسانی، سیر مراحل تسویه حساب خود را انجام دهند.

امتیاز شما، کمک غیرقابل توصیفی به ما می‌کند 🙂

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳ رای